Wimbledon 2018

Poza świetnymi wiadomościami o deblowych zwycięstwach Marcina Matkowskiego w “dorosłym” Wimbledonie, docierają do nas równie fantastyczne informacje także z juniorskiej części tego wielkoszlemowego turnieju.

W juniorskim Wimbledonie występuje dwójka Zawodników, trenujących w #GawłowskiTennisAcademy pod czujnym okiem Trenera Prowadzącego Adama Paprockiego.

Daniel Michalski – dzięki wysokiemu rankingowi ITF (36 ITF Juniors) – miał zapewniony start w drabince głównej singla chłopców. Dzisiaj pokonał po 3 setowej walce reprezentanta gospodarzy Jacoba Fearnleya 7:6 (3), 5:7, 6:3 i zameldował się w drugiej rundzie turnieju, gdzie jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem 5, Kolumbijczyk Nicolas Mejia (5 ITF Juniors). Przed Danielem również rywalizacja w turnieju deblowym.

Niestety z turniejem w fazie eliminacji pożegnała się Weronika Falkowska (104 ITF Juniors), której dużym sukcesem jest sam udział w Wielkim Szlemie. Poza Weronika w fazie eliminacji była tylko jedna Polka oraz dwie w turnieju głównym (trzymamy kciuki za udane występy !). Wiemy, ze Weronika wróci do domu, zmotywowana do dalszej pracy i wystąpi w juniorskim US Open.

Pobyt na tak prestiżowym turnieju jest wartościowy nie tylko dla Zawodników, ale także dla Trenerów. Cała trójka korzysta więc jak najwięcej, oglądając mecze starszych “kolegów” i obserwując najlepszych.

Trzymamy kciuki za kolejne występy !!!

Dziękujemy również grupie #WarsawSportsGroup za bieżące, stałe wsparcie, na które może liczyć Daniel. Dzięki temu z większym spokojem możemy koncentrować się na samym treningu