Wewnętrzny Turniej Gawłowski Tennis Academy

W ostatni piątek lipca rozegraliśmy w Gawłowski Tennis Academy turniej wewnętrzny. Dla wielu naszych zawodników turniej ten był końcowym etapem przygotowań do m.in. turniejów.

Atrakcyjność rozgrywanych sparingów zapewniła forma turnieju drużynowego. Rozlosowaliśmy dwie drużyny (Team A i Team B), składające się z 5 zawodniczek / zawodników każda i rozegraliśmy 3 rundy meczów. W ramach każdej rundy rozgrywane były 3 mecze singlowe i 1 mecz deblowy.

Zawodnicy rywalizowali o zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej, prowadzona była również klasyfikacja indywidualna. Do zdobycia był tytuł MVP turnieju, który mógł zdobyć zawodnik/ zawodniczka z najlepszym bilansem meczów wygranych (nawet jeśli jej / jego team przegrał w klasyfikacji drużynowej). Opłacało się więc grać do końca 😉

Podkreślić należy, że każdy z uczestników turnieju odnalazł się w formule rozgrywek, dzięki czemu walka trwała do końca o każdy punkt. Co najważniejsze: nie zabrakło atrakcyjnych meczów, ładnych akcji oraz dobrej zabawy, a każdy z Zawodników zrealizował założony cel treningowy 😉

Każdy zawodnik/ zawodniczka miał do rozegrania 2 mecze singlowe i 1 mecz deblowy z przeciwnikami na zbliżonym do swojego poziomie sportowym i wiekowym.

Kadra Team A:
Mateusz Ciecierski
Max Duzinkiewicz
Stanisław Pyra
Marcin Skowroński
Marta Smiechowska

Kadra Team B:
Gabi Końska
Mikołaj Lewandowski
Zuza Maliszewska
Mikolaj Przybylski
Adas Rudowski

W klasyfikacji drużynowej nieznacznie zwyciężył Team B (przed ostatnią, 3 rundą meczów Team B prowadził jednym małym punktem (jedną piłką)), MVP turnieju została Marta Śmiechowska z Teamu A.

Wewnętrzny Turniej Gawłowski Tennis Academy